Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

0
535

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna jednak nie chciał iść do aresztu i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 3 miesięcy. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 11 lat za produkcję narkotyków na terenie Czech. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 60-letniego mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

60-letni mieszkaniec Jeleniej Góry poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania celem ekstradycji do Czech. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 11 lat za produkcję narkotyków na terenie Czech.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna wynajmuje mieszkanie na jednej z ulic mieście. Mężczyzna był zdziwiony, gdy funkcjonariusze zapukali do jego lokalu, gdyż ukrywał się przed organami ścigania przez 3 miesiące.

60-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. 9 grudnia 2020 roku zostanie
doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, a następnie do Sądu.

podinspektor Edyta Bagrowska