Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym

0
712

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o serię kradzieży sklepowych, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ponadto był poszukiwany listem gończym za przestępstwa skarbowe.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przestępstw tych dopuścił się od października ubiegłego roku do marca bieżącego w Karpaczu. Wykorzystywał on chwilową nieuwagę pracowników w dyskontach spożywczych, a następnie kradł artykuły spożywcze i alkohol. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą 2500 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

32-latek został zatrzymany na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Ponadto był poszukiwany listem gończym za przestępstwa skarbowe.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna po wykonaniu czynności został umieszczony w Areszcie Śledczym.

podinspektor Edyta Bagrowska