Jeleniogórski Punkt Szczepień : Możesz zaszczepić się niemal od ręki

0
1041

Rejestrujesz się na szczepienie przeciw COViD-19? Wybierz jeleniogórski Punkt Szczepień Powszechnych. Są dostępne szczepionki i wolne terminy.

“Zachęcamy mieszkańców do szczepienia się przeciwko COViD-19. Pamiętajmy, że robimy to dla własnego bezpieczeństwa, ale nie tylko. Chodzi także o zdrowie naszych bliskich. Osoby zaszczepione mają wiele ułatwień, m.in. w podróżowaniu za granicę, w udziale w imprezach kulturalnych czy sportowych”- czytamy na profilu facebookowym Prezydenta Miasta Jerzego Łużniaka.

Jeleniogórski Punkt Szczepień Powszechnych mieści się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” przy u. Obrońców Pokoju 10. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00. Funkcjonuje w nim 5 stanowisk dla zespołów medycznych wykonujących szczepienia. Punkt jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na miejscu są również wolontariusze, którzy pomogą m.in. w wypełnianiu ankiety, skierują do odpowiedniej poczekalni, a także będą czuwać przy pacjentach, którzy dopiero co przyjęli dawkę szczepionki. Zaleca się bowiem, aby po szczepieniu odczekać kilkanaście minut by sprawdzić, jak reaguje nasz organizm.

Rejestrujący się nie muszą długo czekać, można wybrać termin praktycznie z dnia na dzień. Jak to zrobić?Zarejestrować się na szczepienie można za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl.

Miasto Jelenia Góra wraz z Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej (podmiotem medycznym obsługującym PSP) uruchomiło rejestrację telefoniczną, dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00.

Rejestracja prowadzona jest pod nr telefonów:

  • 603033969,
  • 607518240,
  • 783295322,
  • 783295333.

Szczegółowe informacje na temat jeleniogórskiego Punktu Szczepień Powszechnych, telefony kontaktowe, można znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/…/szczepim…/mapa-punktow-szczepien…

Wykaz i mapa wszystkich punktów szczepień zlokalizowanych w Jeleniej Górze dostępna pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/