Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne i ODK „ZABOBRZE” serdezapraszają na wyjątkową wystawę.

0
522

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury „ZABOBRZE” serdecznie zapraszają na wyjątkową wystawę.

Organizatorzy w związku z wystawą pt. “NASZE DZIECI 44 LATA TEMU” zapraszają na wernisaż, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia o godzinie 17.00 w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

W roku 1979 dziewięciu członków JTF w osobach Jerzy Bergander, Tadeusz Biłozor, Jerzy Duran, Jan Foremny, Jan Kotlarski, Krzysztof Leszczyński, Wacław Narkiewicz, Jerzy Zając jeden nierozpoznany zorganizowali w dniu 20 maja 1979 roku o godzinie 11.00 -16.00 na Jeleniogórskim Placu Ratuszowym mały plener fotograficzny pod tytułem „NASZE DZIECI”. 

Był to prezent Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego dla dzieci z okazji ich Międzynarodowego Dnia Dziecka 01 czerwca. Warunkiem otrzymania darmowych wydruków zdjęć swoich pociech było odwiedzenie siedziby JTF-u na Podwalu. 20 maja 1979 r. fotograficy wykonali około 450 pamiątkowych zdjęć dzieci.

Te archiwalne zdjęcia JTF-u zostaną zaprezentowane w dniu 27 kwietnia na wystawie w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury na ZABOBRZU. Jest to niebywała okazja rozpoznania siebie ewentualnie rodziców lub rówieśników sprzed 44 lat.