Kierował pojazdem pod wpływem substancji psychoaktywnych.

0
514

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał zakaz kierowania pojazdami oraz posiadał narkotyki. Mężczyzna najprawdopodobniej kierował również pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

27 listopada 2020 roku, około godziny 22.50 policjanci na ulicy Zgorzeleckiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki VW. Kierujący tym autem na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, tylko zaczął uciekać w kierunku Zgorzelca. Policjanci ruszyli za nim w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca uciekając popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym, zmuszał innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Został zatrzymany zaraz po tym, jak zjechał z drogi i zakopał się autem w błocie.

Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna był agresywny, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. W trakcie czynności okazało się, że kierowca posiada 2 zakazy kierowania pojazdami oraz posiadał narkotyki. 43-latek najprawdopodobniej
kierował również pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

podinspektor Edyta Bagrowska