Kobieta leżała na torach, chciała popełnić samobójstwo

0
950

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 45- letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze odnaleźli ją siedzącą na torowisku, 3 minuty później tą trasą przejechał pociąg. Kobieta została zatrzymana prewencyjnie w policyjnym areszcie. Następnego dnia została przekazana pod opiekę lekarzy specjalistów.

4 kwietnia 2021 roku, około godziny 5.00 policjanci ze Szklarskiej Poręby pojechali na zgłoszenie, według którego na przejeździe kolejowym przy ul. Pakoszowskiej w Piechowicach leży kobieta.

Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika kolei, który poinformował, że podczas powrotu drezyny z prac wykonywanych na linii Piechowice –Szklarska Poręba zauważyli leżącą na torach kobietę, która następnie oddaliła się wzdłuż torowiska w kierunku Piechowic. Ponadto poinformował, że za około 15-20 minut tą trasą będzie jechał pociąg. Policjanci ruszyli na jej poszukiwanie. Około 150 metrów od ulicy funkcjonariusze zauważyli kobietę siedząca na torach. Była ona pod wpływem alkoholu , w bardzo złej kondycji psychicznej. Poinformowała, że chce odebrać sobie życie. Desperatką okazała się 45-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. Około 3 minuty po jej odnalezieniu trasą przejechał pociąg. W związku z realnym zagrożeniem jej życia i zdrowia policjanci zatrzymali kobietę prewencyjnie do wytrzeźwienia. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 1,2 promila.

Następnego dnia 45-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

podinsp. Edyta Bagrowska