Kolejny pracowity weekend ratowników GOPR

0
664

Kolejny tydzień za nami, który okazał się bardzo pracowity! W ciągu tygodnia mieliśmy 18 działań ratowniczych.Kulminacyjny jednak był ostatni dzień – niedziela, gdzie interweniowaliśmy 7 razy“- czytamy na facebookowym profilu GOPR Karkonosze.

Pierwsze zgłoszenie ratownik dyżurny przyjął ok godz. 11:55 z informacja o poszkodowanej w rejonie Słonecznika, która utraciła przytomność. Do działań zostały zadysponowane dwa zespoły z stacji ratunkowej w Karpaczu, które ewakuowały poszkodowaną i przekazały Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Kolejne zgłoszenie przyszło około godziny 13:31 z Zamku Chojnik o wypadku Pani, która w wyniku upadku doznała rozległych obrażeń ciała. Po dotarciu do poszkodowanej i zabezpieczeniu została przetransportowana i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Następnie o godz 13:38 przyszło zgłoszenie ze Schroniska Kamieńczyk, gdzie w wyniku ugryzienia poszkodowanej przez owada, Pani dostała mocnych objawów alergicznych i wymagała ewakuacji i przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Kolejne, czwarte zgłoszenie przyszło tym razem o godzinie 14:00 z Gór Izerskich w rejonie Polany Izerskiej, gdzie poszkodowany w wyniku przeciążenia doznał urazu kręgosłupa co uniemożliwiało mu dalsze poruszanie się. Do działań został zadysponowany zespół ze Świeradowa.

Piąte zgłoszenie nadeszło o 15:23 o poszkodowanym, który w wyniku poślizgnięcia się przy Kaskadach Myi, wpadł do wody oraz doznał obrażeń.

Przedostatnie zgłoszenie nadeszło około godziny 16:10 o zaginięciu Pani w rejonie Czarnej Kopy. Wyprawa okazała się ciężką logistycznie ze względu na rozległy teren poszukiwań, ukształtowanie terenu oraz brak telefonu z możliwością wgrania aplikacji Ratunek przez poszkodowaną. W trakcie działań uczestniczyło 10 ratowników w tym jeden pilot drona, który przeszukiwał rozległe zbocza Czarnej Kopy. Po około 3h działań ratownicy dotarli do poszkodowanej a następnie przetransportowali na dół.

Na sam koniec, o 18:50 doszło zgłoszenie ze schroniska pod Łabskim Szczytem, gdzie w wyniku zasłabnięcia poszkodowana upadła i doznała licznych ran. Po dotarciu do poszkodowanej i zabezpieczeniu, poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.