Kolejny sernio online już za nami

0
326

Za nami kolejne już spotkanie z seniorami w sieci na żywo, które odbyło się 5 września br. w godzinach 9.00-9.30. Spotkanie prowadziła jeleniogórska policjantka, a odbyło się w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej
Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:
https://youtu.be/7wS1VSGPmjg

Jest to pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie w sieci na żywo z seniorami. Prowadziła je policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Celem działań jest przede wszystkim ułatwienie seniorom kontaktu z Policją i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjantka omówiła zdarzenia z udziałem osób starszych, do których doszło w ostatnim czasie w regionie jeleniogórskim i w kraju, oszustwach popełnianych metodą na wnuczka, policjanta oraz oszustwo metodą „spoofingu”, a także przestrzegała przed fałszywymi smsami. Mówiła również o oszustwach przy inwestycji w kryptowaluty, o kradzieżach na, tzw.”klamkę” oraz przypomniała założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

podinspektor Edyta Bagrowska