Kolejny włamywacz w rękach jeleniogórskich policjantów

0
631

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze na początku marca br. Mężczyzna ma na koncie kradzież z włamaniem oraz kradzież. Jego łupem
padło mienie o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany na początku marca bieżącego roku dopuścił się w Jeleniej Górze przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna włamał się do piwnicy, skąd ukradł elektronarzędzia, telefon i inne drobne przedmioty. Ponadto 34-latek ma na koncie kradzież. Z korytarza piwnicznego mężczyzna ukradł dwa rowery. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 5 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia oraz prowadzą czynności w celu odzyskania pozostałych rzeczy.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska