Kolejny złodziej samochodów zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów nie uniknie odpowiedzialności

0
386

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież pojazdu z jednego z jeleniogórskich parkingów. Właściciel jego wartość oszacował na kilkanaście tysięcy złotych. Skradziony pojazd policjanci odnaleźli na innym parkingu w mieście. Teraz odpowie on za to przestępstwo przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 38-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież z włamaniem.

22 marca br. pokrzywdzony powiadomił Policję o kradzieży jego pojazdu marki Citroen, który był zaparkowany na jednym z jeleniogórskich parkingów. Mężczyzna zgłosił, że do przestępstwa mogło dojść pomiędzy 21 a 22 marca br.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie osoby lub osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 38-latka jako podejrzewanego o kradzież tego pojazdu. Prowadząc działania w tej sprawie, funkcjonariusze poszukiwane auto odnaleźli na innym z parkingów w mieście. Pojazd został przekazany właścicielowi.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska