Konkurs wokalny Zespołu “Mazowsze” w Wałbrzychu

0
390

W Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbędą się przesłuchania w ramach III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Wokalistki i wokaliści, którzy chcieliby spróbować swoich sił zaproszeni są na godzinę 12:00 w czwartek 12 stycznia 2023 r. do Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4 w Wałbrzychu.

Przesłuchania są pierwszym z trzech etapów konkursu i odbywają się w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce. Mogą wziąć w nich udział wszyscy, którzy ukończyli ósmy rok życia. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie wiekowe:

  • 8 lat – 13 lat
  • 14 lat – 19 lat
  • 20 lat – 25 lat
  • 26 lat +

Jak mówię organizator:

Na potrzeby przesłuchania uczestnicy konkursu muszą przygotować dwa utwory wybrane z listy dostępnej na stronie organizatora (https://mazowsze.waw.pl/repertuar-1) i wykonać je z własnym akompaniamentem (muzyk, zespół albo nagranie podkładu muzycznego na płycie CD, a także na innych nośnikach) lub a capella. Najlepsi uczestnicy przesłuchań lokalnych zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu, który trwać będzie od lutego do kwietnia w miejscach wskazanych przez Partnerów Makroregionalnych.

W Konkursie w każdej kategorii wiekowej przewidziane jest przyznanie 3 nagród pieniężnych. Powalczyć można także o nagrodę publiczności oraz o staż w chórze PZLPiT „Mazowsze”. Zwycięzców trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka poznamy w październiku tego roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora: https://mazowsze.waw.pl/etap-i#