Kontrole palenisk, wykonywane przez Straż Miejską przynoszą wymierne efekty

0
605

Kontrole palenisk, wykonywane przez Straż Miejską w Jeleniej Górze przynoszą wymierne efekty.Przekonał się o tym jeden z mieszkańców miasta, który w minionym tygodniu został ukarany mandatem.

To pokłosie zdarzenia sprzed kilku tygodni. Straż otrzymała zgłoszenie, że w jednym z budynków przy ul. Czarnoleskiej prawdopodobnie spalane są materiały zawierające trujące substancje.

Strażnicy pojechali na miejsce i pobrali próbki sadzy do badania. Niedawno otrzymali wynik, który potwierdził, że spalane były m.in. klejone płyty wiórowe. Kiedy strażnicy przyjechali do mężczyzny, by poinformować go o tym, ponownie stwierdzili, że pali on niedozwolonymi materiałami. Mężczyzna został więc drugi raz ukarany mandatem. Strażnicy poinformowali go, że jeśli nie zmieni swoich przyzwyczajeń, następnym razem skieruje przeciwko niemu wniosek do sądu.

Podobna interwencja miała miejsce w ubiegłym tygodniu przy ul. Wrocławskiej. Jeden z mężczyzn rozpalił ognisko i wrzucał do niego m.in. folię oraz butelki plastikowe. W tym przypadku wobec sprawcy został skierowany wniosek do sądu.

Ogółem w miniony weekend strażnicy podjęli 117 interwencji. To więcej, niż w okresie świątecznym, który – jak wynika ze statystyk – przebiegł wyjątkowo spokojnie. W wielkanocny weekend strażnicy interweniowali 63 razy.