Korekta zmiany organizacji ruchu przy jeleniogórskim skrzyżowaniu

0
903

Trwa remont mostu na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze W ramach zadania wykonawca ma wymienić istniejący ustrój nośny na nowy oraz wykonać naprawy przyczółków za pomocą zapraw PCC. Oddanie nowej przeprawy na “Młynówce” zaplanowane zostało na listopad tego roku.

Związku z tym organizacja ruchu zmieniła się, jednak niektóre zmiany nie odpowiadały mieszkańcom, którzy nie bali się pokazywać swojego niezadowolenia. Największy problem był na skrzyżowaniu Aleja Jana Pawła II/Sobieskiego.

Wczoraj na profilu Prezydenta Jeleniej Góry pojawiła się pewna informacja:

“Informuję także, że na mój wniosek wprowadzona została korekta w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Aleja Jana Pawła II/Sobieskiego. Analiza pomiaru ruchu wykazała, że ponad 70 procent kierowców przejeżdżających przez te skrzyżowanie jedzie prosto (w kierunku Zgorzelca lub Szklarskiej Poręby) .

Poprosiłem Miejski Zarząd Dróg i Mostów aby wydłużyć czas przejazdu w lewo w kierunku centrum oraz powrócić do dwóch pasów jazdy w kierunku ronda im. K. Majewskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musieliśmy odczekać siedmiodniowy okres uprawomocnienia się decyzji. Zmiany wprowadzone zostały wczoraj.”