Koronawirus: 426 chorych w Jeleniej Górze i powiecie

0
3648

W powiecie jeleniogórskim, z informacji podanych przez wojewodę dolnośląskiego, mamy 203 osoby zakażone, a w samej Jeleniej Górze jest ich 223.

W szybkim tempie przybywa ilość nowych zakażeń. Wczoraj dodatni wynik testu miała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. W związku z tym na kwarantannę skierowano uczniów oraz nauczycieli, którzy mieli kontakt z uczennicą klasy VIII. Dyrektor placówki ma podjąć decyzję co do dalszej formy nauczania w szkole.

Dodatni wynik testu na Covid-19 wyszedł także rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej Wioletcie Palczewskiej. Na 10- cio dniową kwarantannę trafili także pracownicy uczelni, którzy mieli kontakt z zakażoną. W związku z tym wykłady odbywają się online, a zajęcia praktyczne prowadzone są w ograniczonych grupach z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

W związku z kwarantanną do 19 października zamknięty jest urząd gminy w Mysłakowicach.

Na Dolnym Śląsku jest 315 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 7688.