KPN otwiera i zamyka szlaki

0
1285

Porcja wiadomości z Karkonoskiego Parku Narodowego :

Szlak zielony w rejonie szczytu Szrenicy, od górnej stacji kolei linowej w stronę Mokrej Przełęczy jest już  otwarty. To pierwszy z zamkniętych na zimę odcinków, który w tym sezonie wiosennym mogliśmy już  otworzyć.

Od 1 kwietnia, co najmniej końca maja, z uwagi na okres godowy czyli toki cietrzewi, zamknięte dla ruchu turystycznego będą:

  • szlak niebieski od Przełęczy Okraj przez Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu,
  • odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego,
  • odcinek szlaku zielonego koło Śnieżnych Stawków (Ścieżka nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem.
  • odcinek szlaku żółtego od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów Odcinki te zostaną przegrodzone i oznakowane specjalnymi tablicami z sylwetką cietrzewia.

Zamknięty zostanie także, wyłączony obecnie z ruchu z powodu zagrożenia lawinowego, szlak niebieski na odcinku od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Powodem jest gniazdowanie sokołów wędrownych.

Po czeskiej stronie listę utrudnień i zamkniętych odcinków znajdziecie na https://www.krnap.cz/omezeni-na-cestach/

W związku z koniecznością usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu wędrujących 31 marca 2021 jest zamknięty szlak czarny od drogi krajowej nr 3 do Wodospadu Szklarki oraz szlak zielony wzdłuż rzeki Kamiennej. Bardzo prosimy wędrujących o nieprzekraczanie taśm odgradzających teren robót i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.