“Manifest Wiosenny” w Otwartej Papierni

0
416

Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych zaprasza na spektakl „Manifest Wiosenny”.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia o godz. 19:00 w Otwartej Papierni (ul. Kilińskiego 11, Jelenia Góra).

„Manifest Wiosenny”, czyli kim byłem zanim zacząłem zgadzać się na system.

Inspiracją do spektaklu „Manifest Wiosenny”, którego twórcami są artyści ze Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych są dwa opowiadania Brunona Schulza – „Wiosna” i „Traktat o Manekinach albo wtóra księga rodzaju”.

„Manifest Wiosenny” to eksperymentalny spektakl teatralny, będący próbą ukazania czym może być młodość, jakie może przybierać formy. Jest to manifest wiary w siłę własnej kreatywności i możliwości. Spektakl ukazuje jak owa siła rezonuje ze światem współczesnym i tym wykreowanym przez autora.

A co myślimy, gdy słyszymy Schulz? Efemeryczność, pogoń za miłością, tęsknota za wielkimi emocjami, kreacja, kreatywność, ale też… skomplikowana forma. I to wszystko odnaleźć można w „Manifeście Wiosennym”, z jednym małym wyjątkiem – nie będzie to forma trudna w odbiorze, bo celem „Manifestu…” jest odczarowanie Schulza i ukazanie jego tekstów, jako treści uniwersalnych, dających się przełożyć na obecnie otaczającą nas rzeczywistość. Spektakl to próba zaprezentowania twórczości autora w różnych konwencjach.

Nie pozostaje więc nic innego jak spotkać się z Schulzem twarzą twarz i doświadczyć „Manifestu Wiosennego” na własnej skórze.

Twórcy:

  • Mateusz Brodowski /reżyser, dramaturg, aktor/
  • Przemysław Piskozub /aktor, śpiewak/
  • Aleksandra Nowakowska /aktorka, choreografka/
  • Adam Potera /muzyka/
  • Bartek Puch /wizualizacje, kostiumy, scenografia/
  • Zuzanna Adamczyk /wizualizacje, kostiumy, scenografia/

Czas trwania: ok. 1,5h.

Bilety: 10zł (ulgowy), 15zł (normalny) do kupienia na miejscu wydarzenia, pół godziny przed spektaklem. Płatność tylko GOTÓWKĄ.

Rezerwacja miejsc przez email: spizarnia.fan@gmail.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.