Matka pod wpływem środków odurzających opiekowała się 14 miesięcznym synkiem

0
475

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letnią matkę, która będąc pod działaniem środków odurzających opiekowała się swoim 14-miesięcznym synkiem. Policjanci w trakcie interwencji zaopiekowali się dzieckiem, wykąpali go i nakarmili, z uwagi, iż matka nie była w stanie właściwie wykonać tych czynności.

19 czerwca 2021 roku, około godziny 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z jeleniogórskich mieszkań doszło do kradzieży telefonu komórkowego.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 33-letnią zgłaszającą, która oświadczyła, że telefon znalazła i policja jest jej do niczego niepotrzebna. Kobieta na rękach trzymała 14-miesięcznego syna. Uwagę policjantów zwróciło jej zachowanie. Była ona pobudzona, mówiła w sposób chaotyczny. Jej stan wskazywał, że mogła być pod działaniem środków odurzających. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, a w międzyczasie wykąpali i nakarmili chłopca, gdyż kobieta nie była w stanie właściwie wykonać tych czynności. Jak się okazało woda do kąpieli była
zupełnie zimna, a jedzenie zbyt gorące. Kobieta została zabrana do szpitala, gdzie potwierdzono, iż znajdowała się pod wpływem narkotyków. Dziecko umieszczono w rodzinie zastępczej.

33-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad synkiem w takim stanie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia.

podinsp. Edyta Bagrowska