Metodą na wnuczka/dziecko wyłudzili blisko 150 tys. złotych

0
540

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec kobiety podejrzanej o współudział w oszustwach metodą określaną jako „na wnuczka/dziecko”. Sprawcy wyłudzili blisko 150 tysięcy złotych od trzech pokrzywdzonych.


Do popełnienia oszustw na szkodę mieszkanek powiatu kamiennogórskiego i lwóweckiego – doszło 1 lutego 2021 roku. Każdorazowo sprawcy telefonicznie informowali kobiety o rzekomym wypadku samochodowym ze skutkiem śmiertelnym, który miał być spowodowany przez ich córkę lub syna. Jedynie przekazanie pieniędzy tytułem kaucji miało pozwolić na uniknięcie tymczasowego aresztowania przez rzekomego sprawcę wypadku. Po odbiór gotówki zgłaszał się wysłany przez oszustów kurier. W ten sposób jedna z pokrzywdzonych przekazała przestępcom pieniądze w kwocie 80 tysięcy złotych. Kolejne z oszukanych kobiet straciły odpowiednio pieniądze w kwotach około 45 tysięcy złotych i 20 tysięcy złotych.

Po ustaleniu, że jednym ze sprawców była 29-letnia Monika B., została ona zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze.Kobiecie zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami trzech przestępstw oszustwa.

Po przesłuchaniu podejrzanej skierowano wobec niej wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury. Zarzucone podejrzanej przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat.


Śledztwo jest rozwojowe.