Mężczyzna, który doprowadził do pożaru w budynku wielorodzinnym został zatrzymany

0
599

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem. Mężczyzna na klatce schodowej wielorodzinnego budynku podpalił materac, w wyniku czego uszkodzeniu uległy ściany, sufit oraz przewody elektryczne. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 20 osób.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 3 maja br. około godziny 6.50 w jednym z wielorodzinnych budynków w centrum Jeleniej Góry. Mężczyzna podpalił znajdujący się na klatce schodowej materac, w wyniku czego uszkodzeniu uległy ściany, sufit oraz przewody elektryczne. Po podpaleniu 32-latek opuścił budynek, w
którym w chwili zdarzenia przebywało 20 osób. Mieszkańcy przed rozpoczęciem akcji gaśniczej samodzielnie wyszli z zagrożonego miejsca, nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci powiadomieni o przestępstwie, bezpośrednio po nim zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o jego popełnienie. Okazał się nim 32-letni jeleniogórzanin.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska