Mężczyzna zatrzymany za kradzieże nie uniknie odpowiedzialności

0
704

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzieże. Jego łupem padły okulary słoneczne o wartości blisko 5000 złotych
oraz spodnie i torebki. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 9 marca 2021 w jednym z jeleniogórskich salonów optycznych wykorzystał chwilową nieuwagę personelu i ukradł markowe okulary słoneczne, po czym uciekł. Ich wartość oszacowano na blisko 5000 zł.

W trakcie czynności okazało się, że jeleniogórzanin ma na koncie jeszcze kradzież w jednej z jeleniogórskich galerii. Jego łupem padło 10 par spodni oraz 6 torebek o wartości kilkuset złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także w oparciu o analizę nagań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 21-latka jako podejrzewanego o kradzieże. W trakcie czynności przyznał się, że skradzione mienie sprzedał przygodnie napotkanym osobom.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionych rzeczy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska