Mężczyzna zatrzymany za serię kradzieży odpowie za nie przed sądem

0
473

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Wstępnie mężczyzna ma na koncie 4 takie przestępstwa. Dopuścił się ich w Jeleniej Górze i w Kowarach. Okazało się, że również podobnych czynów dopuścił się w powiecie złotoryjskim.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali 19- letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przestępstw tych dopuścił się od października do listopada ubiegłego roku w Kowarach i w Jeleniej Górze. Wykorzystywał on chwilową nieuwagę pracowników w perfumeriach oraz dyskontach spożywczych, a następnie kradł. Jego łupem padły perfumy, kosmetyki, artykuły spożywcze i alkohole. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 6 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 4 takie przestępstwa. W trakcie czynności okazało się, że podobnych przestępstw dopuścił się również w powiecie złotoryjskim.

19-latek został zatrzymany na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za kradzieże odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska