Na pomoc osobom bezdomnym ruszyli dzielnicowi

0
310

W związku z panującymi od kilku dni mrozami, szczególnie w nocy jeleniogórscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc osobom bezdomnym, których życie i zdrowie w związku z przebywaniem na zewnątrz w niskich temperaturach może być zagrożone.

25 stycznia br. dzielnicowi z Komisariatu I i II Policji w Jeleniej Górze sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania takich osób, udzielanie im niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Osoby bezdomne, które zastali mundurowi w pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych zostały poinformowane, gdzie mogą ogrzać się oraz dostać ciepły posiłek.

Osoby bezdomne mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. W związku z tym, policjanci osoby nietrzeźwe z uwagi na zagrożenie ich życia umieścili w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, które mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

podinspektor Edyta Bagrowska