Nawet w Ustce nie udało mu się ukryć przed jeleniogórskimi policjantami

0
474

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za rozbój. Od około roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on zatrzymany w jednym z mieszkań w Ustce.

22 kwietnia br. policjanci Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego.

36-latek poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Koszalinie. Miał on do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy. Poszukiwania prowadzili policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Prowadząc w tej sprawie
czynności uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się na terenie województwa pomorskiego. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie miejsca, w którym ukrywał się on przed wymiarem sprawiedliwości. Okazało się, że najprawdopodobniej przebywa w jednym z mieszkań w Ustce.

Jeleniogórscy policjanci o pomoc w jego zatrzymaniu poprosili funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Wspólne działania pozwoliły na jego zatrzymanie dzisiaj rano w wytypowanym mieszkaniu.

Mężczyzna zostanie umieszczony w Areszcie Śledczym, w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska