Nie chciał oddać skradzionego towaru –trafił do policyjnego aresztu

0
528

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Zatrzymany w jednym z dyskontów spożywczych ukradł artykuły spożywcze,  a następnie  nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu  poszarpał się z pracownikami ochrony, a następnie uciekł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 25-letniego mężczyznę  bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło 16 kwietnia  br.  w jednym z  jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu artykułu spożywcze, za które nie zapłacił.  Zauważyli to  pracownicy ochrony, którzy  próbowali mu je odebrać. Mężczyzna poszarpał się  z nimi, a następnie uciekł. 

Policjanci, którzy wykonywali czynności w tej sprawie na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie jeszcze tego samego dnia zatrzymali  25-latka jako podejrzewanego o to przestępstwo.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kradzież rozbójniczą grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 17 kwietnia br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

podinsp. Edyta Bagrowska