Nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej

0
1351

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o kradzież. 34-latka nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej, czym działała na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej. 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali  34-letnią mieszkankę  powiatu karkonoskiego podejrzaną o kradzież. 

Dzielnicowy uzyskał informację, że 34-letnia mieszkanka jednego z budynków wielorodzinnych w Kowarach najprawdopodobniej kradnie energię elektryczną. 21 maja br. policjant postanowił to sprawdzić. Na klatce schodowej zauważył przedłużacz, wychodzący z jednego mieszkań, który to następnie podłączony był do instalacji elektrycznej na korytarzu. Okazało się, że 34-letnia lokatorka nielegalnie podłączyła się do instalacji i kradła energię, czym działała na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej. Została ona zatrzymana na gorącym uczynku. 

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz 34-latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż jest to przestępstwo ścigane już od „przysłowiowej złotówki”.

podinspektor  Edyta Bagrowska