Nietrzeźwi kierowcy, w tym rowerzysta i motocyklista zatrzymani przez policjantów

0
407

Jeleniogórscy policjanci od 26 do 29 maja br. w regionie zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

26 maja br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na Karola Miarki zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierującego pojazdem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,5 promila. Dodatkowo mężczyzna naruszył 3-letni zakaz sądowy.

28 maja br. na ul. 1 Maja w Szklarskiej Porębie policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Następnego dnia policjanci na ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli nietrzeźwego motocyklistę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,6 promila.

29 maja br. policjanci zatrzymali w regionie 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami, w tym 33-letniego mężczyznę, który kierował Oplem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

podinspektor Edyta Bagrowska