Nietrzeźwy kierujący z dożywotnim zakazem zatrzymany przez policjantów.

0
553

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu oraz decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,5 promila.  Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 30-letniego mieszkańca Jeleniej Góry  podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego oraz kierowanie wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień.

3 listopada 2020 roku, około godziny 2.30 policjanci na ulicy Wolności w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Mercedes, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie skręcił na jedną ze stacji paliw, a następnie zaparkował z tyłu budynku.  Policjanci postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy, którym okazał się 30-letni jeleniogórzanin. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila. Jak się później okazało, mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a także decyzję o cofnięciu mu uprawnień.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Pojazd został odholowany na parking.

podinspektor Edyta Bagrowska