Niezły ferment! Sztuka przechowywania

0
527

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na warsztaty “Niezły ferment!”Sztuka przechowywania żywności.

Warsztaty z zakresu samodzielnego produkowania i przechowywania żywności, nie marnowania żywności, ograniczenia spożycia mięsa, zrezygnowania z cukru, odbędą się 24 i 25 lipca 2021 r. w godzinach 10:00-16:00 w Trzcińsku. Warsztaty poprowadzą Zielony Wulkan Marta i Maciej Zawierucha- towaroznawcy zielarscy, zielarze- fitoterapeuci, edukatorzy, przyrodnicy.

W programie warsztatów między innymi: wykłady i zajęcia praktyczne dotyczące zabezpieczania żywności, samodzielnego wytwarzania żywności, przygotowania kiszonki, przygotowania nastawu octowego, przygotowania funkcyjnego oleju ziołowego, palenia kawy z mniszka lekarskiego.

Zgłoszenia na warsztaty należy składać poprzez formularz zgłoszeniowy.

“Warsztaty trwają dwa dni, co oznacza obecność uczestników przez dwa dni. Zgłoszenia przyjmujemy do 19.07.2021 r. (poniedziałek) . Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z udziałem w warsztatach. Udział w warsztatach zostanie potwierdzony do 20.07.2021 r. Pierwszeństwo mają mieszkańcy obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór z gmin: Mysłakowice, Podgórzyn, Janowice Wielkie, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba i Jelenia Góra.  Brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń. W przypadku zakwalifikowania na warsztaty niniejsze zgłoszenie jest równoznaczne z zawarciem umowy uczestnictwa w warsztatach i w przypadku nieobecności uczestnika na warsztatach, uczestnik zostanie obciążony kwotą 250 zł”– informuje organizator.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.