Nikolaj Lambrinow dyrektorem WCKSJ

0
1181

W ostatnich dniach Nikolaj Lambrinow oficjalnie został dyrektorem Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, zwyciężając w postępowaniu konkursowym. Od kwietnia tego roku Nikołaj Lambrinow był p.o. dyrektora placówki. 

Z dniem 5 listopada 2020 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał Nikołaja Lambrinowa na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej na sześcioletnią kadencję. Nikołaj Lambrinow wygrał postępowanie konkursowe przeprowadzone w ostatnich tygodniach przez samorząd województwa. Do konkursu zgłosiło się łącznie 4 kandydatów.

Dotychczas Nikołaj Lambrinow był pełniącym obowiązki dyrektora jeleniogórskiego szpitala. W kwietniu, w obliczu coraz trudniejszej walki z koronawirusem, został oddelegowany przez Wojewodę Dolnośląskiego w uzgodnieniu z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego do kierowania Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej i przeciwdziałania pandemii COVID-19 w regionie.

Priorytetem na najbliższe miesiące jest oczywiście walka z COVID-19 i zagwarantowanie jak najlepszej opieki medycznej mieszkańcom Kotliny Jeleniogórskiej. Natomiast, po globalnym opanowaniu zagrożenia COVID-19, będziemy koncentrować się na prowadzeniu planowanych inwestycji oraz na docieraniu do Pacjentów z naszą szeroką ofertą medyczną m.in. oddziałów  Nasz szpital dysponuje dużym potencjałem, co potwierdza chociażby funkcjonowanie 23 oddziałów leczniczych i 10 pododdziałów oraz 2 jednostek zamiejscowych – zapowiada Nikołaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.     

Dyrektor WCSKJ Nikolaj Lambrinow jest lekarzem medycyny ratunkowej i chirurgiem. Przez 3 lata, od 2017 roku był dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Ponadto, był także wieloletnim wicedyrektorem Szpitala Powiatowego w Bolesławcu i kierował tamtejszym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.