Nowy samochód w szeregach Straży Miejskiej w Jeleniej Górze

0
913

Wczoraj (15 lipca br.) do służby Straży Miejskiej w Jeleniej Górze został przekazany nowy samochód Toyota Procity Verso Long.

Samochód został zakupiony z przekazanego w październiku 2020 roku czeku na pięć tysięcy euro przez Petera Timmermannsa i Renate Kühhorn z Fundacji „Helfen tut gut” dr Güntera mieszczącej się w Bammberg, a pozostałą brakującą sumę dołożył Prezydent Miasta i Rada Miejska Jeleniej Góry.

Przypomnijmy, że przekazany czek był dowodem uznania za działalność prewencyjno-edukacyjną i charytatywną prowadzoną przez Straż Miejską w Jeleniej Górze.

Toyota zastąpi wysłużoną już Dacie Logan, która podczas swojej dziesięcioletniej służby przejechała ponad 316 tys. kilometrów po ulicach miasta. Nowa Toyota będzie wykorzystywana w codziennej pracy patrolowej pełnionej przez strażników miejskich i wykonywanej na rzecz mieszkańców Jeleniej Góry.

“Wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu nowego pojazdu bardzo serdecznie dziękujemy. W szczególności dziękujemy naszym przyjaciołom z Bambergu, Prezydentowi Miasta Jeleniej Góry Panu Jerzemu Łużniakowi i Radzie Miejskiej Jeleniej Góry”– czytamy na profilu facebookowym Straży Miejskiej.