Okradł budynek, apartamentowiec i altanki, ale ma jeszcze inne czyny na koncie…

0
337

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem, kradzież i posiadanie narkotyków. Czynów, których ma na koncie co najmniej 7 dopuścił się od grudnia ubiegłego roku do lutego br. w Karpaczu i jego okolicach.

Jak ustalili funkcjonariusze, 51-latek dwukrotnie włamał się i okradł dom w budowie, dwukrotnie włamał się do altanki, a także do pomieszczenia piwnicznego w apartamentowcu. Jego łupem padły pościele, ręczniki, elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze oraz drewno opałowe. Ponadto ma na koncie kradzież energii i posiadanie narkotyków. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadząc czynności ww. sprawach wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych czynów mężczyznę na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinsp. Edyta Bagrowska