Ostrożnie na drodze – Kierowcy „noga z gazu”. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego

0
463

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zlekceważyli zakazy sądowe oraz mężczyznę, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Ponadto wczoraj na naszych drogach doszło do kilku kolizji, których przyczyną była nadmierna prędkość.

Wczoraj na drogach regionu doszło do kilku kolizji, których przyczyną była nadmierna prędkość. Na szczęście policja jeleniogórska nie odnotowała żadnego wypadku.

Ponadto 3 lutego 2021 roku policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy zlekceważyli zakazy sądowe oraz jeleniogórzanina, który kierował pojazdem osobowym wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Wszyscy kierowcy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Kierowcom, którzy naruszyli sądowe zakazy grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie, który kierował pomimo cofniętych mu uprawnień grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Kierujący, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska