Oszukała i okradła bliskich znajomych

0
311

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która najpierw ukradła pokrzywdzonemu portfel wraz z kartą płatniczą, którą wykorzystała płacąc za drobne zakupy. Ponadto dokonała 5 innych przestępstw kradzieży na innych osobach. Pokrzywdzeni poniesione straty oszacowali na ponad 10 tysięcy złotych. 


Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w lutym 2023 roku w Jeleniej Górze.  Kobieta wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonego, którego często odwiedzała i ukradła mu portfel wraz z kartą płatniczą. Okazało się, że 31-latka skradzioną kartą posługiwała się wiele razy płacąc za drobne zakupy. Ponadto mieszkanka powiatu karkonoskiego ukradła innym pokrzywdzonym laptopa, skaner kurierski, telefon, które ukrywała w swojej piwnicy i mieszkaniu. 

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 31-latkę jako podejrzewaną o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Teraz kobieta odpowie za kradzież i kradzieże z włamaniem, za co  grozić jej  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant Beata Sosulska-Baran