Otwarcie wystawy czasowej w Muzeum Przyrodniczym

0
826

W Muzeum Przyrodniczym już 19 listopada 2021 r., o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt.”Śni mi się” malarstwo Ryszarda Tyszkiewicza.

Obrazy na wystawie „Śni mi się” przenoszą nas w świat snów jednej, szczególnej osoby. Ryszard Tyszkiewicz, uczeń Jerzego Dudy Gracza, artysta tworzący przeszło czterdzieści lat, zgłębia w swoich dziełach liczne tematy. Płótno jest dla niego sposobem na przeniesienie siebie oraz innych do nowych światów. Hipnotyczne wizje Gór Olbrzymich i ich mistycznych mieszkańców wpisywane są w ramy obrazów, lecz zdają się wychodzić daleko poza narzucone formą granice. 

Obrazy prezentowane na wystawie mówią przede wszystkim o górach, ich magii i inspirującej tajemniczości. Dzieła pochodzą zarówno z cyklu „Śni mi się”, powstałego w latach 2020-2021, jak i z wcześniejszego „Dyniopasa Karkonoskiego”.

Poza płótna wychodzić będzie tomik poetycki “ Dyniopas Karkonoski w Obrazach i Wierszach” powstały z inspiracji poety: Mariusza Szczepaniaka obrazami artysty: Ryszarda Tyszkiewicza, którego premiera zbiegnie się z dniem rozpoczęcia wystawy.

W jary i wąwozy wizji Gór Olbrzymich wprowadzą nas wykonywane a capella pieśni „Białego Chóru”. Wśród tekstów znajdzie się także wiersz Mariusza Szczepaniaka. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej podróży w świat snów, do zanurzenia się w poranne mgły oraz oświetlone księżycową poświatą noce, w cieniu karkonoskich gigantów.