Para z Legnicy dopuściła się w Karpaczu serii przestępstw przeciwko mieniu

0
460

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy podejrzani są o serię przestępstw przeciwko mieniu. Są to próby kradzieży i kradzieże z włamaniem , których dopuścili się w połowie grudnia ubiegłego roku w Karpaczu. Ich łupem padło mienie o wartości  ponad 16 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu i z Legnicy zatrzymali 32-letnią kobietę oraz 32-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o serię przestępstw przeciwko mieniu. Obydwoje zatrzymani są mieszkańcami Legnicy. Ponadto kobieta dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani mają na koncie serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się w połowie grudnia ubiegłego roku w Karpaczu. Są to kradzieże z włamaniem i próby kradzieży z włamaniem. Para włamała się i okradła pomieszczenie magazynowe, skąd ich łupem padły elektronarzędzia o wartości ponad 16 tysięcy złotych.Okradli piwnice i próbowali włamać się do sklepu z pamiątkami, odzieżą sportową. Także próbowali włamać się i okraść stoisko z nabiałem. Ponadto kobieta w trakcie zatrzymania posiadała przy sobie narkotyki.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Para za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić  im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

podinspektor Edyta Bagrowska