Para zatrzymana za kradzieże sklepowe

0
1123

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież sklepową. Ich łupem padły artykuły spożywcze o wartości 750 złotych. Ponadto mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież w innym sklepie. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach prowadząc czynności ustalili i zatrzymali 20-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, para pod koniec grudnia ubiegłego roku dopuściła się w Kowarach kradzieży sklepowej. Wykorzystując nieuwagę personelu w jednym z dyskontów ukradli artykuły spożywcze o wartości 750 zł. Mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież w innym sklepie. Jego łupem padł sprzęt elektryczny o wartości
około 600 zł.

Policjanci powiadomieni o kradzieżach rozpoczęli poszukiwanie osób, które się ich dopuściły. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali mieszkańców powiatu karkonoskiego jako podejrzewanych o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże zatrzymanym grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska