Pijany kierowca omal nie doprowadził do kolizji z radiowozem

0
828

Policjanci zatrzymali kierującego, który po pijanemu omal nie doprowadził do kolizji z radiowozem. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Okazało się, że kierowca ma cofnięte uprawnienia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

12 lutego 2021 roku, około godziny 14.50 w Starej Kamienicy kierujący VW Golf na łuku drogi, jadąc całą szerokością jezdni zmusił policjantów jadących radiowozem do ucieczki na pobocze. Od razu funkcjonariusze zatrzymali kierującego tym pojazdem do kontroli drogowej. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu, miał bełkotliwą mowę, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania na kilka lat.

podinspektor Edyta Bagrowska