Plac Ratuszowy zapełni się ogródkami gastronomicznymi

0
1709

Powoli Plac Ratuszowy zapełnia się ogródkami gastronomicznymi. Zgodnie z planem “odmrażania gospodarki” wspomniane ogródki otwarte zostaną już w najbliższą sobotę 15 maja.

Przypomnę, że na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry przegłosowany został wspólny projekt Klubu Radnych KO i Prezydenta Miasta ustalający nowe stawki za zajęcia pasa drogowego. Opłata za zajęcia jednego metra kwadratowego na drodze miejskiej wynosić będzie jeden grosz, zaś na drodze powiatowej dwa grosze.

Obniżone stawki będą obowiązywały do 24.09.2021 roku. Dlaczego do 24 września? Ponieważ 25 i 26 września w Jeleniej Górze odbywa się tradycyjny Jarmark Staroci i Osobliwości. Pieniądze od wystawców za zajęcia pasa drogowego trafiają do Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, który jest organizatorem Jarmarku. Nie chcieliśmy pozbawiać ODK dodatkowych dochodów– informuje Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Obniżka opłat za zajęcia pasa drogowego pod ogródki i działalność handlową, to kolejne wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców. Na początku roku przedsiębiorcy mogli skorzytać ze zwolnienia z opłat za sprzedaż alkoholu oraz z ulg i zwolnień z podatku od nieruchomości.