Podczas kontroli posłużył się podrobionymi dokumentami, kierował po alkoholu i bez uprawnień

0
556

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzewanego o posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami, kierowanie po użyciu alkoholu oraz bez uprawnień.

4 lipca 2022 roku, około godziny 9.00 policjanci na ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Kierującym okazał się 45-letni mężczyzna. Podejrzenie funkcjonariuszy zwróciły dokumenty, którymi posłużył się kierujący. Okazało się, że dowód osobisty oraz prawo jazdy były sfałszowane, mężczyzna kierował po spożyciu alkoholu oraz bez uprawnień. Po sprawdzeniu okazało się również, że auto, którym poruszał się 45-latek figuruje jako utracone na terenie Holandii.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinsp. Edyta Bagrowska