Podsumowanie akcji “Prędkość”

0
603

137 skontrolowanych pojazdów i ujawnienie 104 przypadków przekroczenia prędkości to efekt prowadzonej 21 i 22 kwietnia 2022 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.

Działania te skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy
kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 104 przypadków przekroczeń prędkości, dwóch kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 137 pojazdów i ujawnili 113 wykroczeń w ruchu drogowym.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Kierowcy, który lekceważą obowiązujące limity prędkości narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

podinspektor Edyta Bagrowska