Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

0
462

136 skontrolowanych pojazdów, 96 przypadków przekroczeń prędkości,  zatrzymane jedno prawo jazdy oraz jeden kierujący  z zakazem i cofniętymi uprawnieniami do kierowania to efekt prowadzonej 5 lutego 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności  na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

Skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy  kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem tych działań było ujawnienie 96 przypadków przekroczenia prędkości, jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h oraz policjanci zatrzymali kierującego, który naruszył sądowy zakaz oraz kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.  Ogółem funkcjonariusze skontrolowali 136 pojazdów.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu karkonoskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska