Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

0
463

90 skontrolowanych pojazdów, 69 przypadków przekroczeń prędkości, zatrzymane 1 prawo jazdy oraz 1 nietrzeźwy kierujący to efekt prowadzonej 18 grudnia 2020 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

Skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem tych działań było ujawnienie 69 przypadków przekroczenia prędkości przez kierowców, 1 kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h oraz policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 90 pojazdów. Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska