Pogotowie Ratunkowe wraz ze Strażą Miejską uratowali życie mężczyźnie

0
264

Medycy Pogotowia Ratunkowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej uratowali życie mężczyzny.

Fot. Fb Pogotowie Ratunkowe

„Wczoraj ok. godziny 13:30 dostaliśmy wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny, który został zauważony przez świadków zdarzenia na Al. Wojska Polskiego. Zgłoszenie z Dyspozytorni Medycznej w Legnicy wpłynęło do nas dokładnie o 13:30:52 a już o 13:36:44 Magda i Dawid, czyli nasz zespół #D0212 ze stacji #ZRMJeleniaGóraOgińskiego, byli na miejscu zdarzenia i rozpoczęli swoje działania”- opowiadają medycy.

Medycy podkreślają fakt, że zgłoszenie alarmowe zostało przyjęte o godzinie 13:30:39, a już sekund później dyspozytor medyczny zadysponował Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia!

„Dosłownie kilka chwil przed naszym przybyciem, na miejscu zdarzenia pojawili się też nasi przyjaciele ze Straż Miejska w Jeleniej Górze, którzy wzorowo rozpoznali u mężczyzny nagłe zatrzymanie krążenia i podjęli uciskanie klatki piersiowej! Nasze wspólne działania trwały dosłownie kilkanaście minut, w trakcie których nasi medycy zdążyli zaintubować pacjenta, podać leki niezbędne do uruchomienia serca pacjenta z powrotem, a także wykonać trzy defibrylacje. Wspólna praca na miejscu zdarzenia, a także podjęcie RKO przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej zaowocowała powrotem krążenia oraz akcji serca, a dodatkowo… Pacjent zaczął odzyskiwać przytomność w trakcie transportu, co jest sytuacją niezwykle rzadką”- dodają.

Dalszą wzorową postawę i umiejętności pokazali medycy z Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, gdzie bezpośrednio do pracowni hemodynamiki trafił pacjent i został otoczony specjalistyczną opieką medyczną.

„Podkreślamy po raz kolejny – łańcuch przeżycia zadziała tylko wtedy, kiedy wszyscy spełnimy w 100% swoją rolę! Od świadków, którzy poinformowali nas telefonicznie o zdarzeniu, przez operatorów numeru alarmowego, a następnie dyspozytora medycznego i kolejno przez osoby wykonujące uciśnięcia klatki piersiowej do naszego przyjazdu, aż po wykwalifikowany personel medyczny, który wprowadził zaawansowane zabiegi ratujące życie (leki, defibrylację i wiele, wiele innych)”- opowiadają medycy.

źródło: fb pogotowie ratunkowe