Policja apeluje o ostrożność.Wczoraj doszło do wielu kolizji

0
792

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. W związku z opadami deszczu i śniegu, a także niskim temperaturami w nocy, zwłaszcza rano na drogach jest bardzo ślisko, a w takich warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Uwaga na pieszych!

6 kwietnia 2021 roku na drogach kotliny jeleniogórskiej doszło do kilku kolizji. W większości przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Ponadto wczoraj funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 1 kierującego w stanie nietrzeźwości.

Kierujących z zakazami funkcjonariusze zatrzymali w Jeleniej Górze, jeden z nich dodatkowo kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

W Marzycach policjanci z Karpacza zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował pojazdem osobowym w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

Kierującym za lekceważenie zakazu sadowego grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewidziana jest kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Policjanci apelują, aby piesi również uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy
się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia.

Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska