Policja podsumowuje okres Świąt Wielkanocnych

0
223

Okres Świąt Wielkanocnych w regionie jeleniogórskim minął bardzo spokojnie. Na szczęście na naszych drogach w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku.

W okresie świątecznym na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. Policja odnotowała kilka kolizji drogowych, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W ciągu tych dni funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników. Tym kierującym za popełnienie przestępstwa grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania autami na kilka lat oraz wysoka grzywna. Ponadto policjanci zatrzymali 5 kierujących po spożyciu alkoholu oraz 3 mężczyzn podejrzanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze zatrzymali również 3 rowerzystów, z których jeden kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości i dwóch po użyciu alkoholu. Dwaj z nich zostali ukarani mandatami, a jeden za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Policjanci z Karpacza zatrzymali 40-letniego kierującego VW, który jak się okazało naruszył sądowy zakaz oraz kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Teraz za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie policjanci łącznie obsłużyli ponad 270 interwencji.

podinspektor Edyta Bagrowska