Policjanci apelują do kierowców o parkowanie pojazdów tylko w miejscach do tego wyznaczonych

0
772

W związku z dużym natężeniem ruchu turystycznego w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o parkowane pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych. W żadnym wypadku nie należy
pozostawiać pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu.

W związku z okresem wakacyjnym turyści masowo odwiedzają Karpacz i Szklarską Porębę. Dlatego też jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o parkowanie pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych, na parkingach strzeżonych.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy parkują swoje auta w miejscach niedozwolonych- na chodnikach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, miejscach dla osób niepełnosprawnych, w zatoczkach czy powierzchniach wyłączonych. W przypadku gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu zabronionym i będzie informacja, że może być usunięty, wówczas auta te będą usuwane z drogi na koszt właścicieli.

“Apelujemy, aby z żadnym wypadku nie pozostawiać pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu. Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania.”

podinsp. Edyta Bagrowska