Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo dzieci na obozach harcerskich

0
461

Jeleniogórscy policjanci wraz z rozpoczęciem wakacji skontrolowali obozy harcerskie w Szklarskiej Porębie i w Karpaczu pod kątem bezpiecznego wypoczynku. 29 czerwca br. w Szklarskiej Porębie taka kontrola odbyła się dodatkowo po północy z uwagi na szalejącą burzę.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie i w Karpaczu sprawdzali bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje na obozach harcerskich.

W trakcie wizyt funkcjonariusze skontrolowali obiekty oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o zasadach bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wypoczynku. Ponadto rozmawiali z opiekunami oraz harcerzami o ewentualnych zagrożeniach podczas spędzania czasu nad wodą, w górach, w lesie oraz poruszania się po drogach. Dodatkowo zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Funkcjonariusze informowali o lokalnie występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania.

W Szklarskiej Porębie taka kontrola dodatkowo odbyła się 29 czerwca br. kilka minut po północy w trakcie szalejącej burzy. Funkcjonariusze sprawdzili bezpieczeństwo dzieci i opiekę, jak również sprawdzili czy organizatorzy posiadają informacje o awaryjnych miejscach, w których miałby być umieszczone dzieci w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

podinsp. Edyta Bagrowska