Policjanci zadbają o bezpieczny powrót dzieci do szkoły

0
803

Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego – rusza policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

1 września 2021 roku, jeleniogórscy policjanci rozpoczną działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej pod „Bezpieczna droga do szkoły””. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach wszystkich placówek oświatowych. Od kilku dni policjanci sprawdzają drogi i ulice pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających w rejonach szkół.

Z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w okolicy szkół objętych działaniami, nasilone zostaną kontrole ciągów komunikacyjnych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci dyscyplinować będą kierowców w aspekcie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. W drugim etapie działań policjanci przeprowadzą spotkania i pogadanki z uczniami klas I dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Policjanci pomogą dzieciom poznać przepisy i zasady bezpieczeństwa w teorii i praktyce.

“Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Wykorzystując ostatnie 2 weekendy wakacji, pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przechodźmy przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w bezpieczny i rozsądny sposób. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy”– apelują policjanci.

podinsp. Edyta Bagrowska