Policjanci zatrzymali kobietę, której przedstawili 17 zarzutów

0
450

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 44–letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o fałszowanie faktur, przywłaszczenie mienia oraz o oszustwo.

Jak ustalili policjanci, kobieta pracując w jednej z firm w okresie od października ubiegłego roku do końca maja br. działała na szkodę jej właściciela. W tej sprawie policjanci przedstawili jej 17 zarzutów. Okazało się, że wielokrotnie sfałszowała podpis właściciela na fakturach, przywłaszczyła telefon oraz mienie w postaci mebli, kasy fiskalnej, felg, laptopa. Kobieta dopuściła się również oszustwa na szkodę właściciela lombardu, gdzie sprzedała przywłaszczony telefon, twierdząc, że jest on jej własnością. Swoim działaniem 44-latka spowodowała straty w wysokości blisko 13 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali telefon.

Teraz mieszkanka powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska