Policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty paserstwa.

0
1205

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał przedmioty pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanych rzeczy wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tej sprawie przedstawiono mu zarzuty paserstwa, ale niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. Był on również poszukiwany przez inną jednostkę policji. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze i okolicach ustalili,  że część skradzionego mienia może znajdować się na posesji, gdzie mieszkał 33-latek. Funkcjonariusze zabezpieczyli złącza ciesielskie, skradzione z  terenu budowy w nocy 10/11 listopada 2020 roku o wartości 10.000 zł, a także inne materiały budowlane, elektronarzędzia skradzione w nocy z 29 na 30 października 2020 roku na szkodę innego pokrzywdzonego.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli inne przedmioty, które również mogą pochodzić z przestępstwa. 33-latek był poszukiwany przez  policję ze Złotoryi do czynności procesowych oraz ustalenia miejsca pobytu. Kiedy policjanci zapukali do jego mieszkania, mężczyzna ukrył się przed nimi pod łóżkiem.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty paserstwa za  co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska